Domů Pevnost Evropa Šéfka londýnské policie po dalších napadeních policistů popírá existenci no-go zón ve...

Šéfka londýnské policie po dalších napadeních policistů popírá existenci no-go zón ve městě

0

Šéfka londýnské policie byla nucena popřít, že by snad v částech Londýna existovaly “no-go” zóny, a to po dvou šokujících incidentech, na kterých veřejnost natočila videa útoků na policisty při práci. Středoevropan jedno zveřejnil.

Cressida Dick řekla, že vítá, když veřejnost policisty při práci natáčí, ale je podle ní špatné, když veřejnost tleská podezřelým, kteří se s policií perou.

Mluvila o incidentu ze 17.srpna, při kterém lidé ve východním Londýně natáčeli lumpa rvoucího se s policií, a povzbuzovali ho při tom.

Policisté skončili v nemocnici a podezřelý byl obviněn z útoku, držení střelné zbraně se zločinným úmyslem, maření osobní prohlídky a řízení auta bez pojištění.

Policejní šéfka se ale snaží uchlácholit veřejnost, že rozhodně nejde o běžný obrázek z Londýna.

“Lidé by měli pochopit, že většina policistů se s něčím takovým nesetká. To není každý v Hackney. Tak to v Londýně nechodí. Nejsou žádné “no-go oblasti. Policisté svou práci mohou dělat (všude) normálně.”

Je pravdou, že zatímco Londýn je velmi nebezpečný pro běžné lidi, no-go oblasti, kde by byla policie při svém vstupu na území ihned napadena místními, tam zatím nejsou.

Komentáře

komentáře