V sobotu nad Londýnem vzlétne nafukovací Sadiq Khan

0

Pamatujete si, jak média s nadšením informovala o nafukovacím Trumpovi, který měl během návštěvy amerického prezidenta vzletět nad Londýnem, a jaký z toho byl nakonec trapas, když organizátoři vybalili nevelký balón, který nebyl pomalu vidět? Tak si taky pamatujete, že souběžně s crowdfundingovou kampaní na výrobu umělého Trumpa se spustila i kampaň na výrobu umělého starosty Londýna Sadiqa Khana, která za kratší čas vybrala ještě více peněz. No a tenhle nafukovací Khan v bikinách tuto sobotu vzlétne nad Londýn.

Organizátoři vybrali více než 58 tisíc liber, za které vyrobili téměř 10 metrů vysokého Khana, a v pondělí ráno ho vypustí u sídla parlamentu ve Westminsteru.

Yanny Bruere, člověk stojící za tímto projektem, říká, že ho rozčílilo, jak Khan dával přednost získávání politických bodů místo aby se soustředil na řešení problémů s kriminalitou.

“Naštvalo mě, že Khan ohledně prezidentovy návštěvy mluvil za celé Spojené království. Cokoliv si někdo o Trumpovi myslí, stále je vůdcem svobodného světa, a tak by se s ním mělo jednat. Zdá se, jako by starosta Londýna dával přednost své osobní zášti před dobrem pro tuto zemi.”

Fakt, že bude Khan v bikinách, si dělá legraci z jednoho z jeho prvních rozhodnutí v úřadu, kdy zakázal reklamy v londýnském metru zobrazující obrázek těla, které není fit. Následoval zákaz reklam s ženou v bikinách, na které byl text: “Jsi připravena na léto?”

“Je směšné, že mluvil o důležitosti svobody slova, když dával povolení, aby Londýn mohl kritizovat prezidenta USA, ale sám uplatňoval cenzuru vůči Londýňanům. Takové povolení by nikdy nedal, kdyby se mělo jednat o Baracka Obamu. Zdá se, jakoby svoboda slova platila, jen pokud máte názory v souladu s vládnoucí vrstvou,” dodal Bruere.

Komentáře

komentáře