Tarczyński odsoudil vídeňskou vládu za odmítnutí sochy polského krále, který město zachránil před Turky

0

Známý polský poslanec Dominik Tarczyński odsoudil levicovou vládu města Vídeň, za to, že zrušila postavení sochy připomínající polského krále, který město zachránil před Turky. Důvodem odmítnutí bylo to, že by socha prý mohla Turky urazit.

Tarczyński, kterého čtenáři Středoevropana dobře znají z článků a videí má kvůli zamítnutí vztyčení sochy krále Jana III. Sobieského, který v roce 1683 zlomil obklíčení Vídně muslimskými Turky a se svou jízdou okřídlených husarů jim zasadil zdrcující úder, pořádný vztek.

“To, co král Sobieski udělal, bylo obranným aktem; kdyby nebylo Sobieskeho, celá Evropa by mluvila arabsky – a pokud chtějí Vídeňáci mluvit arabsky nyní, jen do toho. Ale historii to nezmění. Proto se prosím Rakousko vzbuď, protože historie se měnit nebude,” řekl.

Polsko podle něj prý v odkazu krále pokračuje.

“My Poláci jsme v roce 1683 zachránili Evropu a zachráníme ji znovu v roce 2018 a v roce 2019, kdy máme volby do Evropského parlamentu. Zachráníme Evropu, společně s Maďarskem a dalšími.”

A varuje Rakušany: “Pokud budete pokračovat po cestě politické korektnosti, nebudete svobodní, a strávíte celé vaše životy, a vaše ženy a dcery stráví celé jejich životy, pod islámským kalifátem. To je to, co chcete?”

“Pokud ano, do toho – Polsko vás nenechá falšovat historii. Naši stateční husaři zastavili muslimskou armádu, která chtěla vtrhnout do Evropy a dobýt ji; prosím pamatujte na to, a buďte za to vděční.”

Komentáře

komentáře