Kalousek sdílel článek o Chemnitzu a psal o “náccích”, pak svůj tón zmírnil

0

Pan Miroslav Kalousek, jehož strana se s velmi odřenýma ušima dostala v posledních volbách do Parlamentu, není člověk, ke kterému by pro-národně smýšlející lidé vzhlíželi. Ví to on a víme to i my. Jeho pidi stranu TOP 09 můžeme ignorovat a nechat ho žít v pocitu vlastní důležitosti. Co ale nejde ignorovat je jeho poslední vyjádření, ve kterém spojuje demonstrace v Chemnitzu s nácky.

Kalousek na svůj Twitter sdílel odkaz z Novinek, který informuje o bilanci demonstrací z Chemnitzu a napsal následující slova:

Nemám rád termín “pravicoví extremisté”. Nemají s pravicí a jejími hodnotovými východisky nic společného. Jsou to prostě náckové a jsou stejně odporní jako bolševici. Také si spolu často rozumí.

Pokud takový příspěvek stojí jen takto samotný, každému z více než 100 tisíc lidí, kteří Kalouskův Twitter sledují, dojde, že demonstranti označovaní mainstreamem za pravicové extremisty jsou podle Kalouska náckové.

Když na Kalouska pak lidé v diskusi vyběhli, jestli vážně označuje všechny demonstranty za nácky, tak odepsal, že všechny ne. Že tam podle něj byli i pokojně protestující a bolševici.

Pan Kalousek by se lidem v Chemnitzu měl omluvit a svůj tweet minimálně upravit, ne-li smazat.

Komentáře

komentáře