Bílí farmáři v Jižní Africe musejí splatit své dluhy, i když jim stát zabaví majetek bez náhrady

0

Jihoafričtí farmáři, kterých se týká vyvlastňování půdy bez náhrady, budou tak jako tak muset zaplatit dluh za svůj pozemek, který jim stát zabaví. Vyplývá to z dokumentů jedné přední jihoafrické banky.

V emailu od Nedbank, který nyní koluje na sociálních sítích, a byl potvrzen jako pravý, dostali farmáři varování, že jejich dluhy musejí být splaceny v plné výši, i když jejich majetek bude zkonfiskován.

“Je důležité připomenout, že smlouva o domácí půjčce je předmětem smluvního vztahu a dlužné platby zůstávají splatné do té doby, dokud nejsou zcela splaceny a to bez ohledu na vyvlastnění půdy – s nebo bez náhrady. Vyzýváme vás s pokračováním splácení dlužných plateb, dokud nedojde k jejich splacení.”

Africký národní kongres (ANC) pod prezidentem Cyrilem Ramaphosou schválil návrh na vyvlastnění půdy bez náhrady v únoru 2018. Návrh byl podán bývalým mládežnickým vůdcem ANC Juliem Malemou, který nyní vede stranu Ekonomičtí bojovníci za svobodu (EFF), kterou tvoří černošští militanti a je založena na marxismu-leninismu.

Návrh byl díky zásahu prezidenta Trumpa stažen, nicméně pozorovatelé tvrdí, že se jihoafrická vláda jen chystá připravit něco více právně neprůstřelného.

Komentáře

komentáře