Přes 80 procent Němců pokládá situaci v zemi díky migrantům za zhoršující se

0

Dvě třetiny Němců věří, že se situace v zemi od počátku migrační krize v roce 2015, kterou svým rozhodnutím spustila Angela Merkelová, zhoršila, a jen 17 procent si myslí, že se zlepšila. Ve dnech sílících protestů proti násilí ze strany migrantů si tento průzkum u agentury Enmid nechal udělat deník Bild.

Více než 80 procent respondentů řeklo, že se od otevření hranic milionům migrantů sociální a politické klima stalo významně horším. Jen 11 procent pak s tímto tvrzením nesouhlasí.

“Země se nějak změnila,” komentuje výsledky ministr vnitra Seehofer. Úroveň tolerance podle něj klesá a debaty jsou prý vášnivější. Nicméně každý, kdo zná historii Německa, si nějak na dobu, kdy zde byla tolerance vysoká a debaty klidné, nemůže vzpomenout.

Pouze 27 procent lidí schvaluje protesty proti cizincům a 66 procent je proti nim, ALE na otázku, zda jsou proti protestům proti násilí ze strany migrantů (tak jako v Chemnitzu a jinde), téměř tři čtvrtiny má k takovým demonstracím pochopení a jen pětina by neschválila ani je.

Podle průzkumu, který vyzpovídal 500 lidí, si 50 procent Němců myslí, že současná úroveň migrace je pro zemi hrozbou. 35 procent myslí, že úroveň migrace je vyvážená.

Komentáře

komentáře