Vrah německé dívky Mii z Kandelu odsouzen na osm a půl roku vězení

0

AP – Byl to případ, který podobně jako vražda v Chemnitzu vyprovokoval celonárodní debatu a zaktivizoval občanskou společnost k odporu proti migrační politice německé vlády. V prosinci minulého roku mladík jménem Abdul ubodal patnáctiletou Miu, která už se s ním nechtěla stýkat, a on její odmítnutí nechtěl akceptovat. Soud ho dnes odsoudil na 8,5 roku do vězení.

Německo případ ubodání dívky v drogérii šokoval a byl jedním z mnoha případů, které v podstatě vedly k výbuchu hněvu v Chemnitzu.

Úřady tehdy smrti Mii mohly zabránit. Dvanáct dní před svou smrtí na něj podala trestní oznámení pro napadení a hrozby. I proto, že v Německu neměl vůbec co dělat, jej úřady mohly zpacifikovat a vrátit do své vlasti. Úřady ale nereagovaly a Mia skončila v kaluži krve.

Abdul, aby si chránil krk, tvrdil, že je mu teprve 15 let, ale testy dokázaly, že je určitě starší. Protože migranti často o svém věku lžou, aby získali lepší podmínky jako mladiství, případ z Kandelu také vedl k tlaku, aby se věk těchto údajných dětí lépe prověřoval.

Teď mají Němci na krku vraha, o kterého se budou muset 8,5 let starat, a mají mrtvou Miu, která mohla žít.

Komentáře

komentáře