Facebook českým identitářům definitivně zrušil jejich stránku s 9 tisíci fanoušky

0

Středoevropan již dříve informoval o koordinované akci Facebooku proti jednotlivým stránkám Identitářů v Evropě poté, kdy byli ti rakouští obviněni a obžalováni ze “zločinného spolčení”. Soud Rakušany očistil, ale Facebook má jiný názor. Ačkoliv českou stránku po měsíční blokaci znovu spustil, nyní se ji rozhodl opět zablokovat a to již natrvalo.

Středoevropan v této souvislosti zveřejňuje plné znění prohlášení českých identitářů k této aféře.

Facebook ve středu zřejmě definitivně zrušil profil české pobočky Generace Identity s téměř 9000 sledujícími kvůli údajnému používání „nenávistných slovních projevů“. Stránka byla koncem července po více než měsíčním vynuceném pozastavení znovuspuštěna, fungovala pak měsíc a tři dny. Bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení nám byl v průběhu týdne následně inaktivován i náš náhradní profil.

Trváme na tom, že žádných nenávistných ani vulgárních slovních projevů, kterých je Facebook plný, jsme se nedopouštěli a pravidla sítě neporušovali. Jsme jednoznačně přesvědčeni, že jsme se podobně, jako naši kamarádi z ostatních evropských zemí stali obětí tažení proti vlasteneckým a konzervativní postoje zastávajícím uskupením, které jsou současnému systému, jehož je Facebook součástí, trnem v oku.

Hlavní myšlenkou identitárního hnutí je myšlenka ochrany různorodosti světa, která mimo jiné spočívá také v uchování rozdílnosti lidských etnik a kultur. Na našem přístupu není nic rasistického, právě naopak. Od rasismu jsme se z v článku: http://generace-identity.cz/proti-rasismu/ podrobně popsaných důvodů opakovaně distancovali. Veškeré politické aktivity identitárního hnutí jsou vedeny nenásilnou formou, kdy mezi inspirátory jeho aktivismu patří například Maháthmá Gándhí.

Vzhledem k tomu, že Facebook si během let vytvořil v oblasti sociálních sítí v podstatě monopol a důležitost této komunikace dlouhodobě roste, je nefunkčnost FB profilu velkou ztrátou, nicméně máme připravenu řadu alternativních řešení.
Podobně jako identitáři z ostatních evropských zemích, jsme již v průběhu léta založili profil na původně ruské sociální síti VKontakte.

Komentáře

komentáře