Společnost Nike podpořila “černého pantera” z NFL Kaepernicka

0

Colin Kaepernick je rasově míšený hráč americké NFL. Jak to u míšenců černochů a bělochů bývá, černé geny jsou vždy silnější, proto máme tendenci tyto lidi vnímat jako černochy, ačkoliv v sobě mají polovinu genů svého bílého rodiče. Podobný případ byl i Barack Obama, jehož otec byl Afričan a matka běloška. Ale o tom zase jindy. Kaepernick je také politicky aktivní. Svým gestem před dvěma lety, kdy odmítl stát před začátkem zápasu u zvuku americké hymny, aby podpořil hnutí Black Lives Matter, nastartoval protesty, ke kterým se připojilo mnoho černých i bílých hráčů NFL, kteří tak demonstrovali proti údajnému rasismu v USA.

Ponechme stranou, že institucionální rasismus z USA zmizel v 60.letech, kdy byl z jeho posledních bašt na americkém Jihu odstraněn zákonem, a pokud v USA nějaký rasismus od té doby existoval, byl zaměřen proti bílým. Pokud nejste bílý a nemáte požadovanou kvalifikaci na určité školy nebo do nějakého zaměstnání, pomohou vám kvóty. Bílým lidem ne. Pokud se na veřejnosti projevíte s negativním postojem vůči nebílým, nejdříve vás sežerou média, a hned poté na vás dopadne kladivo společenského bojkotu. Proti bílým si v podstatě můžete vykládat co chcete. Média vás za to určitě pronásledovat nebudou.

Hnutí Black Lives Matter ale vzniklo hlavně z důvodu, že tvrdí, že policie vraždí černochy. Středoevropan už se k tomu vyjádřil mnohokrát a situaci vysvětlil. Vyšší úmrtnost černochů při interakci s policií je dána jak tím, že větší procento černochů než ostatních při těchto interakcích používá zbraň a vystavuje se tím riziku použití smrtící síly, tak i nadproporčně vyšším zastoupení černochů v násilné kriminalitě. Policisté, a stejně tak policisté černí, bílí, žlutí nebo hnědí, v průzkumech opakovaně potvrdili, že vůči černým podezřelým jsou ostražitější. Z těchto důvodů pak k úmrtím černochů při policejním zásahu dochází. Na vině nejsou žádní bílí policisté s tajným členstvím v Ku-Klux-Klanu, protože ti, co zmáčknou spoušť nebo použijí smrtící sílu, jsou často sami černí.

Liberální aktivisty ale tato fakta nezajímají. Ze všech sil hnutí Black Lives Matter podporují a to nejen za svými stoly v médiích, ale i za svými stoly v korporacích. Protože najít dnes v korporátu pravičáka nebo člověka s bílou rasovou identitou je zázrak. Zdá se, jakoby celý top management velkých korporací prošel katedrami marxismu-leninismu.

Nejnověji se ke Kaepernickovi a hnutí Black Lives Matter přidala společnost Nike, která s ním uzavřela smlouvu na několik let a umístila ho na provokativní reklamu s textem “Věř v něco, i když to znamená obětovat všechno”. Marketéři v Nike tak vytvářejí falešný mýtus Kaepernicka revolucionáře, který za svou vznešenou kauzu trpěl a vše ztratil. Kaepernick přitom neztratil nic. V NFL je dál ač je kopyto, liberální média ho zbožňují, a teď má navíc mnohamilionovou smlouvu s Nike. Chtěl bych také takto “trpět”.

Komentáře

komentáře