Domů Pevnost Evropa Doktor ve Švédsku obviněn z nacismu. O nacismus ale (opět) nešlo

Doktor ve Švédsku obviněn z nacismu. O nacismus ale (opět) nešlo

0

Slovo “nácek”, nacista, nebo nacistický, které v minulosti popisovalo člověka nebo ideologii blízkého učení Adolfa Hitlera a dalších nacionálních socialistů, je dnes naprosto prázdným pojmem. Levice jej používá bez jakýchkoliv zábran proti každému, kdo má svým způsobem radikální názory, a zcela se vytrácí podstata jeho obsahu – tedy spojení s nacionálním socialismem. Podobným způsobem v minulosti mezinárodní komunistické hnutí proti svým oponentům používalo slovo “fašista”.

Tímto způsobem měl ve Švédsku přijít o práci chirurg z kraje Västernorrland, který podle svého zaměstnavatele na sociální sítí šířil “nacistické názory”. Pokud si představujete, že tento chirurg psal o nacionálním socialismu, nebo o tom, jak skvělým člověkem byl Adolf Hitler, jste vedle. Jeho příspěvky byly určitě radikální, ale s nacismem toho mnoho společného neměly.

Švédská televize zveřejnila dva z nich. V prvním měl sdílet článek, který kritizoval EU za plánované sankce vůči zemím, které odmítají přijímat migranty. Navrhoval zde, že by se “všechny šílené feministky měly poslat do Saudské Arábie”. V Saudské Arábii má žena oproti muži spíše druhořadé postavení.

Ve druhém byl ostřejší. Napsal, že je “křesťanskou povinností střelit zločince mezi azylanty do nohy, nohu jim zavázat a ukázat jim cestu do Maroka”.

Podle ředitelky nemocnice, kde chirurg pracoval, jde o “jasná nacistická prohlášení” a pacienti se kvůli tomu nemusejí v nemocnici cítit v bezpečí. Proti-imigrantský postoj, ač svérázný a ostrý, je tu zaměňován s ideologií nacismu. Jde o pokus ztotožnit legitimní kritiku migrace, popřípadě feminismu, s učením Adolfa Hitlera, a kritiky migrace umlčet.

A takovou hru známe i od nás. Zcela nesmyslné a nadbytečné používání slova “nácek” tam, kam nepatří, se nevyhýbá ani pomýleným levicovým studentům, ani seniorním politikům některých do parlamentu sotva prolezlých stran.

Komentáře

komentáře