Domů Pevnost Evropa V Africe vyvražďoval celé vesnice. Teď si žije v Anglii na podpoře...

V Africe vyvražďoval celé vesnice. Teď si žije v Anglii na podpoře a je vysmátý

0

Mohamed Salim byl v rodném Sudánu členem milice Janjaweed a se svými druhy ve zbrani má na svědomí až 300 tisíc obětí. Ačkoliv byl loni uznán vinným ze zločinů proti lidskosti, bylo mu dovoleno v Británii, kam utekl, zůstat, protože doma by mu za jeho zločiny hrozil trest smrti.

Salim si teď žije v anglickém Birminghamu, kde má zdarma k užívání dům. Vedle toho mu měsíčně na účtu přistává skromné kapesné ve výši 160 liber, a celé dny tráví buď doma na gauči, nebo koukáním na fotbal v místních barech. Ačkoliv přiznal, že “zastřelil tolik lidí, že to přestal počítat”, britská policie ho nijak nehlídá, ani se nemusí pravidelně nikde hlásit.

Salim po svém příchodu do Británie v roce 2006 dával médiím rozhovory, jak vypálil asi 30 vesnic, jejichž obyvatele včetně dětí pozabíjeli. Ženy předtím obvykle znásilnili.

Britský soud jej ovšem odmítl deportovat, protože v Sudánu by ho za jeho zločiny čekal trest smrti. Proto si ho podle logiky “evropských hodnot” nechají.

Salim podle svých slov do Anglie přišel, protože slyšel, že žádat v této zemi o azyl je dobré, a stát žadatelům o azyl všechno platí. Což se ukázalo jako správná informace.

Komentáře

komentáře