Alex Jones v budově senátu během slyšení s Twitterem dotíral na senátora Rubia kvůli perzekuci konzervativců

0

Zakladatel InfoWars Alex Jones, kterého nedávno v soustředěném kroku odřízlo od jeho účtů na sociálních sítích hned několik technologických společností, včera během pokračujícího slyšení se společností Twitter kvůli omezování hlasů konzervativních aktivistů vpadl do tiskovky republikánského senátora Marca Rubia.

Alex Jones se najednou vedle Rubia objevil, položil mu ruku na rameno, a vyslovil na jeho adresu posměšnou urážku. Rubio se na něj otočil, a prohlásil, že vůbec neví, kdo je, a zeptal se reportérů, o koho jde. Ti samozřejmě věděli, a dá se pochybovat o tom, že Rubio Jonese neznal. Každopádně zatímco se Rubio culil do kamery, Jones ho osočil z toho, že má svůj díl na umlčování pravice na sociálních sítích.

V tu chvíli jeden z reportérů položil Rubiovi dotaz, zda by se technologické společnosti měly regulovat, na což Rubio odpověděl, že ne, že se o to podle něj postará trh, ale že by se mělo hlídat, zda jejich prostřednictvím nedochází k zahraničnímu vměšování.

Což je stará mantra některých konzervativců, kteří se do posledního dechu zaklínají volným trhem a minimální vládou, zatímco se jim jejich země a kultury rozpadají před očima. Volný trh a minimální vláda jsou jistě v pořádku, ale ve chvíli, kdy se vytvoří technologické monopoly, které spolu navíc spolupracují na kontrole společnosti podle svých ideí marxismu-leninismu, a fakticky cenzurují celou část společnosti, trh s tím těžko něco udělá.

Jak dlouho by trvalo vytvořit alternativu Facebooku a kolik peněz by to stálo? Stejně tak by se musela vytvořit alternativa Twitteru, Googlu, Instagramu, YouTube, a tyto alternativy by musely být tak silné, aby se lidem vyplatilo na nich začít “existovat”. A přitom jejich jedinou proklamovanou výhodou by bylo, že vytváří necenzurovaný prostor. Jednalo by se v případě každé takové alternativy o investice v řádu desítek milionů dolarů a práci stovek programátorů. Monopol technologických společností se jednoduše nedá tak snadno narušit.

Jonesův výstup s Rubiem ukončil Rubiův asistent, který senátora odvedl pryč. Jones se pak v okolí Senátu pohyboval ještě několik hodin a vedl kampaň za svobodu slova na sociálních sítích.

Komentáře

komentáře