Jeden z mužů, který v Chemnitzu hajloval, je zřejmě levicový provokatér

0

Více než cokoliv jiného se z protestů lidí v německém Chemnitzu proti katastrofální migrační politice jejich vlády objevily video záznamy a fotografie lidí se vztyčenou pravicí, které měly dokládat, že účastníci těchto akcí jsou “náckové”. Mnoho hlasů z Chemnitzu tvrdilo, že se jednalo o levicové provokatéry, nebo provokatéry nastrčené novináři. Nebylo by to konečně poprvé. Jedna německá média nyní přinesla rozsáhlý článek zabývající se jedním z hajlujících mužů. Nácek to podle všeho není ani náhodou.

Analýzou záběrů jak z videa tak z fotoaparátu se totiž ukázalo, že podivně vyhlížející muž, který na demonstraci skandoval a opakovaně zvedal pravici, toho s krajní pravicí moc společného nemá. Na své pravé ruce má totiž vytetovaná tři písmena. RAF.

RAF, neboli Rote Armee Faktion, čili Frakce Rudé armády, byla komunistická teroristická skupina působící především v 70.letech na území Západního Německa. Trika a nášivky RAF byly především v 90.letech populární i v české krajně levicové scéně.

I samotný vzhled muže napovídá, že s německou krajně pravicovou scénou nemá mnoho společného. Ať už šlo tedy o kohokoliv, určitě nereprezentoval demonstraci jako celek. Ačkoliv právě na základě záběrů s ním a jemu podobnými si Merkelová troufla demonstranty označit za nacisty.

Komentáře

komentáře