Salvini se chce po snížení migrace do Itálie konečně zaměřit na deportace

0

Poté, co se Salvinimu podařilo výrazně snížit počty migrantů přicházejících do Itálie, tak nyní tvrdí, že se chce zaměřit na zvýšení deportací.

Nedávná data ukazují, že se v srpnu do Itálie podařilo dostat jen 1491 migrantům, což je oproti stejnému období loni pokles o 65 procent. Ačkoliv se mu tedy příliv těchto migrantů povedlo prokazatelně snížit, prohlašuje, že není spokojen, a chce nyní zvýšit počet deportací.

“Teď pracujeme na zvýšení deportací, což je něco, co moji předchůdci bohužel nedělali,” řekl Salvini v tomto týdnu a slíbil, že sníží čekací dobu těch, co na deportaci čekají, stejně jako že bude lovit ty, co na pobyt v Itálii nemají nárok.

“Deportace: od slov k činům,” dodal.

Také si rýpnul do bývalé vlády, když řekl, že nechápe, proč smlouvy o vracení migrantů zpět do Afriky nebyly dávno uzavřeny. “Nevím, co osoba, která tu byla přede mnou, dělala se svým časem.”

Salvini ve své kampani sliboval, že deportuje během 5 let 500 tisíc migrantů. Ale o tom, zda je to za současných politických podmínek vůbec možné, se dá pochybovat. Každý den by na loď nebo do letadla muselo být naloženo skoro 300 migrantů. Většina těchto deportací by byla blokována militantní levicí, která by jistě sáhla i k terorismu. Levicoví právníci by deportace blokovali u soudu. Docházelo by k sabotážím jak v Itálii, tak i ze strany EU. Salvini by musel ještě víc přitvrdit, a jít do otevřeného boje zaštítěn lidovým mandátem. Vždyť se přeci hraje o všechno a pořádný boj je tak jako tak nevyhnutelný.

Komentáře

komentáře