Šéf AfD vyzval Merkelovou k omluvě obyvatelům Saska. Ta to odmítla

0

Jeden z vůdců Alternativy pro Německo, Jörg Meuthen, vyzval kancléřku Merkelovou, aby se omluvila občanům Saska. Ta to okamžitě odmítla.

Merkelová a její mluvčí podle Meuthena prý v podstatě tvrdili, že v Chemnitzu došlo k pogromům, vraždám a pouličním střetům. To prý poškodilo pověst Saska i celého Německa. Meuthen odmítá, že by ve městě docházelo k nějakým pogromům, nebo snad dokonce vraždám ze strany vlasteneckých Němců, a pouliční střety, ač nízké intenzity, beztak vyvolala levice.

“Zaprvé kancléřku Merkelovou vyzývám, aby svá tvrzení opravila. Zadruhé, aby se omluvila veřejnosti a občanům Saska za šíření této nepravdy, a za třetí, aby vyhodila svého vládního mluvčího,” řekl Meuthen.

Kancléřka zareagovala okamžitě: “Moje reakce je taková, že jsme viděli obrázky, které jasně ukazovaly nenávist a perzekuci nevinných lidí. Musíte se od nich distancovat. To je to, co udělal mluvčí Seibert. Udělala jsem to i já,” řekla Merkelová během schůzky s premiérem ČR Babišem.

Na videu, které Středoevropan zveřejnil, zazní tvrzení, že známé video z Chemnitzu, na kterém skupina Němců kopne cizince do zadku a pak jej prohání po ulici, což je jediný “pogrom”, ke kterému ve městě pořádně došlo, zachycovalo situaci poté, co tento cizinec měl zneuctít památku zavražděného a lidé ho slyšeli.

Komentáře

komentáře