Video: Pokus o loupež kola v Manchesteru a nezájem okolostojících zasáhnout

0

Je to takový paradox, kterému občas podlehne i Středoevropan. Těm cizím, jiným, vyčítáme jejich agresivitu a násilí, a zakládáme si na tom, jak my sami jsme civilizovaní, klidní a hodní. Výsledkem ale je, že v našich mužích je stále víc potlačován duch bojovníků, kteří v historii doslova ovládli celý svět. A co z nás dnes zbylo? Zženštilí, neagresivní kluci, kteří se bojí někoho urazit, a když vidí, že je na ulici někomu ubližováno, tak se snaží získat neviditelnost. Pokud se někdo z nás postaví přesile, chválíme to jako výjimečný projev statečnosti. Přitom takoví jsme v minulosti byli všichni. Dokud v malých klucích znovu nezačneme pěstovat bojovnost a agresivitu, kterou dnešní systém potlačuje, nebudeme mít žádné válečníky, kteří by nás bránili i v situacích, kdy nám na ulici někdo bude chtít vzít kolo, na kterém sedíme.

V Manchesteru žena, podle přízvuku nikoliv rodilá Angličanka, natáčí video pokusu o loupež kola ze strany skupiny černých mladíků bílému muži. Ačkoliv jsou okolo další bílí muži, nikdo z nich fyzicky nezasáhne. Zřejmě jen telefon v ruce ženy a její vytrvalé mluvení loupeži zabránily. A přitom stačilo, kdy by po sobě ti bílí koukli, kývli, na loupežníka se vrhli a přitlačili mu krk na chodník, dokud nepřijede policie.

Ano, mohli u sebe mít mačety, a mohli být na drogách, ale ulice bývá plná různých zbraní, které může člověk použít. Včetně jízdních kol ve správný čas hozených na hlavu útočníka.

Komentáře

komentáře