Vůdci Švédských demokratů a jeho synovi někdo hrozil uřezáním hlavy

0

Hrozba částečně napsaná v arabštině hrozící uřezáním hlavy vůdci Švédských demokratů spustila policejní vyšetřování jen pár dní předtím, co se ve Švédsku mají konat volby.

Hrozba, kterou dnes zveřejnil švédský tisk, měla v hlavičce vlajku Islámského státu, a hrozila vůdci SD Jimmie Åkessonovi a jeho čtyřletému synovi.

Ať už psal dopis kdokoliv, jeho autor chtěl ovlivnit volby. “Uřízneme ti hlavu, pokud se do konce tohoto týdne nestáhneš z voleb.” Stálo v dopise.

Jako další terč byl zmíněn Åkessonův syn a dopis, který byl ve švédštině i arabštině citoval slova známé bojové písně Islámského státu. S ohledem na tyto skutečnosti se dá silně pochybovat o tom, že by byl dopis padělkem Švédských demokratů. Jistě mezi sebou nemají experty na arabštinu a písně Islámského státu.

Švédská tajná služba Säpo potvrdila, že případ vyšetřuje, ale úroveň hrozby ani případnou pravost dopisu zatím nepotvrdila. Tím, že se dopis zveřejnil, může SD jen získat. Pokud by však dopis byl pravý, a předseda SD jej vzal vážně, mohl z volebního klání beze slova odejít, nikdo by se nic nedozvěděl, a strana by ve volbách zřejmě tratila.

Komentáře

komentáře