Afgánský prezident žádá Německo, aby se nestalo pevností, a dál přijímalo jeho krajany

0

Afgánský prezident Ashraf Ghani vzkázal Německu, že by se nemělo stát pevností a uzavřít před afgánskými migranty, protože prý má země nízkou porodnost a potřebuje zahraniční pracovní sílu.

Ghani řekl, že je potěšen, že tolik Afgánců z jeho země uteklo “přímo z táborů”, aby se v Německu stali “předními doktory, inženýry, počítačovými experty a dalšími.” V této souvislosti je třeba připomenout, že Afghanistán je největším producentem opia.

Na otázku německého reportéra, zda je pro jeho občany bezpečné se vrátit domů, řekl, že “bezpečí je v Afghanistánu velmi těžko definovatelné” a každý migrant se podle něj rozhoduje “psychologicky a morálně”, zda je pro něj návrat bezpečný.

Reportér Bildu vznesl otázku rostoucího skepticismu Němců ohledně schopnosti migrantů ze zemí třetího světa se integrovat, a afgánský prezident mu odpověděl, že se Německo nemůže stát pevností. Afgánské migranty má prý soudit podle jejich úspěchů, a ne podle činů těch mnoha, kteří byli odsouzeni za vraždy, znásilnění, terorismus a další trestné činy.

“Německo je pro mě majákem naděje a majákem sociální integrace a ekonomického růstu, a také soucitu – lidského soucitu,” řekl ještě Ghani.

Angela Merkelová prý svým otevřením hranic učinila “racionální rozhodnutí” v rámci klesající evropské populace a také řekl, že “kapacita společnosti vstřebávat je větší, než by ti, kdo šíří strach, věřili.”

“Vidíte, otázka, kterou Evropa neřeší, je systém demografie. Nemáte porodnost na udržování vaší sociální politiky. Potřebujete pracovní sílu. Potřebujete injekci mladé generace.”

Ghani se jednoduše mýlí. Migrace v Evropě rozvrací řád věcí tak, jak jsme je znali. Země s vysokým počtem migrantů nezaznamenávají nějaký obrovský ekonomický skok. Jediný obrovský skok je zaznamenán v míře kriminality, která ničí velká města v Británii, Švédsku, Německu, Itálii, Rakousku a v dalších zemích, ale neobjevuje se v zemích s minimálním počtem migrantů jako jsme my, Slovensko, Polsko nebo Maďarsko. Vytrácí se pocit komunity, když vás nutí nazývat krajanem cizince, který přišel teprve před pár lety a nemá s vámi společný jazyk, kulturu ani krev. A v neposlední řadě je tu představa lidských mravenišť, kterými se Evropa má přijetím migrantů ze zemí třetího světa stát. Představte si města jako v Indii nebo v Číně kolabující pod mraky smogu, horami odpadků a lidské masy, která se nemá kam vejít. Ne, nic z toho tu normálně uvažující člověk nechce. Za žádnou cenu.

Komentáře

komentáře