Hysterie v předvolební debatě ve Švédsku. Všichni, včetně veřejnoprávní televize, proti SD

0

Ve včerejší finální televizní debatě mezi vůdci švédských politických stran, které se dnes utkají o křesla v Parlamentu, mělo vše standardní průběh. Šéf Švédských demokratů Jimmie Akesson proti všem ostatním včetně samotné veřejnoprávní televize SVT.

Jedna debata se konala v pátek a Jimmie Akesson při ní mluvil především o tom, proč podle něj migranti neumějí najít práci.

“Je to proto, že to nejsou Švédi. Nemohou se Švédsku přizpůsobit a je pro ně těžké najít práci.” Švédská veřejnoprávní televize, obdoba naší ČT, jeho slova označila za degradující a proti demokratickému mandátu veřejnoprávního zpravodajství. Akesson zareagoval, že by si veřejnoprávní médium nemělo volit stranu.

Sociálně demokratický premiér Stefan Lofven SD rovnou označil za rasisty, a napadl ty, kdo by snad se Švédskými demokraty chtěli po volbách spolupracovat.

“Neustoupíme ani milimetr čelíc nenávisti a extremismu kdekoliv se ukáže,” řekl. “Znovu a znovu a znovu ukazují své nacistické a rasistické kořeny a snaží se zničit EU v době, kdy tuto spolupráci nejvíc potřebujeme.”

Včerejší debata měla podobný průběh. Šéf Liberálů Jan Björklund označil politiku SD za bezcitnou, a Isabella Lövin, šéfka Zelených, Akessona obvinila z šíření jedovatých slov. Stranou nezůstala ani Annie Loof z Umírněných, která také mluvila o údajných benefitech, které Švédsku migranti přinášejí.

Akesson pak jejich nenávist jen posílil, když jim odpověděl:

“Berete peníze chudým a starým a pokaždé dáváte přednost imigrantům.”

Dnes se rozhodne. Bude Švédsko znovu švédské?

Komentáře

komentáře