“Zabít, zabít, zabít.” Vražedné běsnění muslimky s nožem na severu Anglie

0

Britská policie ohlásila, že poté, co žena s 30 centimetrů dlouhým nožem proháněla chodce v centru města na severu Anglie, musel být se zraněním ošetřen jeden muž.

K incidentu došlo ve městě Barnsley, které leží asi 250 km severně od Londýna. Na vyšetřování spolupracuje i protiteroristické oddělení a hledá se motiv.

Ten je ale poměrně zřetelný a výjimečně lze přijmout teorii, že šlo o duševně nemocnou. Když si v sobotu ráno trhovci v centru města chystali své stánky, objevila se mezi nimi zahalená muslimská žena s nožem a křičela, že bude zabíjet.

Svědek, který na trhu prodává květiny, řekl, že žena přišla, odložila batoh, vytáhla dlouhý nůž, a začala křičet “Zabít, zabít, zabít.”

Podle svědků byla obrovská. Měřila nejméně 180 cm. Díky své nemotornosti byla schopna bodnout jen jednoho člověka, do ramene, a poté to vzdala a odcházela pryč.

Jeden z trhovců, Pakistánec, vyrazil za ní, a došlo mezi nimi ke slovní konfrontaci. Zatímco informoval policii o její pozici, diskutoval s ní. Mluvila prý jako naprogramovaná. Když jí říkal, aby se nikoho nedotýkala, a že je teroristka, žena prý odpověděla, že není teroristka. A muž na to, že je, když tohle dělá, a že útočí na lidi. A zahalená žena prý roboticky odpověděla:

“Zabít lidi, zabít lidi.”

Než přijela policie, muž ji přesvědčil, aby nůž odložila. Poté byla zatčena a odvezena k výslechu.

Komentáře

komentáře