Herec Jim Carrey vyzval americké Demokraty, aby řekli “ano socialismu”

0

Jeden z nejbohatších herců v USA, Jim Carrey, se vrací zpět do své známé role ve filmu Blbý a blbější, když prohlašuje, že americká Demokratická strana by měla otevřeně přijmout socialismus.

Carrey v televizní show Billa Mahera řekl, že “musíme (Demokraté) se přestat omlouvat, musíme říct ano socialismu, tomu slovu a všemu”.

Souběžně s tím, jak se Amerika postupně etnicky mění v zemi třetího světa, sílí i politické tendence zemí třetího světa, které jsou socialistické. Paradoxně migranti, jejichž rodiče, nebo oni sami, utekli ze “socialistických rájů” Střední a Jižní Ameriky do USA s jejich svobodným trhem a minimálním státem, nyní chtějí z Ameriky stejný socialistický ráj, ze kterého zdrhli, udělat.

Nejtypičtějším takovým příkladem je nová hvězda Demokratů v New Yorku, socialistka Alexandria Ocasio-Cortez, která je hispánského původu. Jejich argumentem je, že státy, kde byl praktikován socialismus, nepraktikovaly pravý socialismus, a ten pravý nabízejí právě oni.

Ale socialismus jinak, než velkým malérem, nikdy skončit nemůže. A to s ním experimentovali i jiní frajeři, než venezuelští Indiáni. Vyspělé země jako bylo Československo nebo východní Německo nemohlo před pádem zachránit nic, když k implementaci socialismu došlo. Nefunkční ekonomika a všudypřítomný stát, který hlídal každého, kdo by snad z toho zázraku chtěl utéci. Socialismus měl stejný průběh po celém světě a nikdy tomu nebude jinak.

A je typické, že často známí herci či jiní umělci, jsou stále znovu přesvědčeni, že socialismus fungovat může.

Když se kdysi nadšený socialista a možná i komunista John Lennon z Beatles setkal s Karlem Gottem a začal mu o socialismu básnit, Gott ho zchladil tím, že pokud by žil v socialistickém Československu, první, co by mu soudruzi udělali, by bylo ostříhání jeho dlouhých vlasů. Lennon na to tehdy zaraženě odpověděl, že je to zvláštní.

Komentáře

komentáře