Holandská islámská strana DENK by dnes získala dvojnásobný počet poslanců než loni

0

Holandská islámská strana Denk se začíná v zemi etablovat a získávat stále větší podporu. Z nejnovějšího průzkumu vyplývá, že tato islámská strana s především tureckými kořeny by po volbách do parlamentu mohla získat šest křesel. S ohledem na to, že nejsilnější partaj jich má 33, to není zrovna málo.

Středoevropan už o této straně několikrát psal a nikdy to nebylo dobré čtení. Například tehdy, když se šéf této strany nechal slyšet, že pokud se Holanďanům etnická proměna jejich země nelíbí, mohou se odstěhovat.

Nebo když loni v Amsterdamu tato strana získala ve volbách více, než strana Geerta Wilderse.

Nedávný článek holandských novin zase psal o tom, že by tato strana chtěla více kontrolovat média. Bylo mu vysvětleno, že v západním světě média nikdo nekontroluje.

Kdo umí trochu počítat a nemá klapky přes oči, dojde mu, že nebude dlouho trvat, a tato strana bude mít mnohem větší podporu. A už teď víme minimálně dvě věci: Hlas doporučující pravým Holanďanům, aby se spakovali, pokud se jim multi-kulti nelíbí, bude silnější, a nějaký ten kontrolní mechanismus na ovládnutí médií se jistě také najde. Ale to jistě nebude vše, co má Denk přichystáno v rukávu.

Komentáře

komentáře