Evropský parlament schválil svou většinou možnost sankcí proti Maďarsku. Je čas postavit se na jeho stranu

0

Jestli byl někdy ten nejvhodnější čas projevit skutečnou solidaritu, je to právě teď. Evropský parlament právě většinou rozhodl o zahájení procesu sankcí proti Maďarsku a my v tom naše východní přátele nesmíme nechat.

Evropský parlament Maďarsku vyčítá, že prý ohrožuje demokracii a jakési evropské hodnoty. O spuštění Článku 7 dnes pro hlasovalo 448 poslanců, proti 197 a 48 se zdrželo. Výsledek této volby neznamená, že bude Maďarsko okamžitě nějak postiženo, ale nyní se o formě sankcí teprve bude jednat. A to je čas pro Českou republiku, aby ukázala, kde stojí.

Maďaři stojí nohama pevně na zemi. Proti evropským hodnotám se provinili tím, že se odmítli vydat cestou Západu, a svou hranici obehnali plotem na ochranu před nelegálními migranty. Odmítli nechat cizí rozvraceče otravovat mysl svých mladých lidí a znemožnili Sorosovi a jeho nohsledům v zemi provozovat své aktivity. Premiér Orbán a nacionalistické síly mají podporu drtivé většiny Maďarů. Chtějí ochránit jak etnický tak kulturní charakter své země, což se západním zemím jako je Británie, Francie, Belgie, Holandsko nebo Německo nepodařilo.

Je to na nás. Buď půjdeme maďarskou cestou s Maďary a i my si zachováme naši kulturu a etnickou jedinečnost, nebo se vydáme cestou velkoměst západní Evropy, které už s Evropou nemají nic společného. Ať každý ukáže, kde stojí. Toto je boj o přežití evropské civilizace a Maďarsko je náš přítel.

Solidaritu s Maďarskem

Komentáře

komentáře