Komunistická starostka Madridu: “Migranti jsou lepší pracovníci, než Španělé

0

Poté, co se Španělsko stalo hlavní vstupní bránou nelegálních migrantů do Evropy starostka Madridu tento příval označila za “zcela pozitivní” pro Evropu a nově příchozí označila za “hrdiny, kteří si jdou za svým snem”.

“Evropa se v tuto chvíli otřásá a země zpochybňují právo lidí na ubytování a lidskou kapacitu se stěhovat a jít tam, kam se chce,” řekla Manuela Carmena na shromáždění v Toledu.

“Nyní je čas, kdy se musíme snažit ukázat, že naše ideje jsou ohledně migrace zcela opačné. Migrace je pro všechny společnosti zcela pozitivní. Bez migrace bychom neměli svět, jaký máme.”

V rozhovoru pro eldiario.es tato komunistka řekla, že nechápe, proč by měl někdo oponovat otevřeným hranicím a že podle ní migrace “objektivně” obohacuje celou komunitu.

“Vidíme, že příjmy do sociálního zabezpečení se zvyšují, když přijde nová skupina pracujících, protože neberou, ale přidávají,” tvrdí odvážně. “Ačkoliv se říká, že migranti nám berou práci, realita je taková, že nově příchozí mají více zkušeností a jsou více ochotni pracovat, než Španělé,” dodává ještě odvážněji.

“Jak můžeme pohrdat skupinou lidí, kteří mají tak zřejmou hodnotu, jako oni, kteří tak tvrdě bojovali, aby se dostali do zemí, kde mohou mít kvalitnější život?” Ilegální migranty pak prohlásila za “hrdiny”.

Komentáře

komentáře