Muslimů ve Francii prý není 6, ale více než 10 milionů, tvrdí jejich čelný představitel

0

Často se hovoří o tom, že počet muslimů ve Francii je okolo čísla 6 milionů. Toto číslo ale neodpovídá realitě. Jeden z nejpřednějších muslimských vůdců v zemi tvrdí, že jich je ve Francii více, než 10 milionů.

Francouzská Rada pro muslimskou víru je celostátní volená instituce, která slouží jako prostředník se státem ve věci muslimských náboženských aktivit a před francouzskou vládou reprezentuje francouzské muslimy.

Současným prezidentem je Ahmet Ogras, který poskytl rozhovor rádiu France Maghreb 2, ve kterém mluví o skutečném počtu muslimů ve Francii.

“Dnes máme ve Francii více než 10 milionů muslimů. Když jsem se setkal s alžírským vůdcem, řekl mi, že je více než 6 milionů francouzských občanů alžírského původu. Je více než 3,5 milionů francouzských občanů marockého původu, 800 tisíc tureckého původu, 800 tisíc tuniského původu.

“Je jich více než 10 milionů, to nemůžeme podceňovat, je nás 10 milionů. Když jdete po ulicích Paříže, podívejte se na poměr. Na venkově je jich ovšem méně,” řekl.

Komentáře

komentáře