Nová zpráva mluví o stále větší radikalizaci islámu ve Francii a separaci od společnosti

0

Nový report, kterým se má francouzský prezident zabývat kvůli reformě islámu v zemi, tvrdí, že ve francouzské islámské intelektuální škole získal monopol salafismus.

Zpráva, jejíž autorem je expert na islám, Tunisan Hakim el Karoui, tvrdí, že radikální islamistické ideje ovládají francouzské islámské intelektuální kruhy a že islámským knihkupectvím dominuje radikální verze tohoto náboženství.

Zpráva také tvrdí, že ti, kdo na internetu odpovídají na dotazy ohledně islámu, jsou často napojeni na radikální salafistické kazatele.

El Karaoui také zkoumal vliv zahraničních aktérů na francouzskou islámskou scénu a zjistil, že dvě země, Turecko a Saudská Arábie, použily své financování imámů a mešit na zasetí radikálnějších intelektuálních podob islámu a politické ideologie islamismu na velkou část francouzských muslimů.

Kromě toho zpráva také zmiňuje vývoj islámu ve Francii s tím, že se používají různé islámské verze různých oblíbených aplikací, jako je třeba obdoba Uberu, Blablacar: “Pokud jsi kluk, auto řídí muž, pokud jsi žena, auto řídí žen.” Dokonce mají i prý nějakou halal verzi služby Airbnb.

Komentáře

komentáře