Nebílý pár na sexuální příručce pro děti ve Francii. Míšené páry přitom tvoří zanedbatelné procento svazků

0

Francouzské knižní vydavatelství Nathan patří k největším v zemi. Pokud se má vytisknout nějaká učebnice, či podobná kniha pro miliony malých a mladých francouzských občánků, státní kontrakt obvykle získá právě Nathan. A platí to i v případě nového sexuálního manuálu “Jak se dělají děti”, který míří do státních školek pro děti od 5 let věku.

Pokud mají Francouzi pocit, že by měl ve věci výchovy převzít úlohu rodičů stát, a to už u dětí od 5 let, je to jejich věc. Revoluce a rudý teror je konečně jejich vynález. Pozoruhodné jsou ale ilustrace, které manuál doprovázejí.

Na obálce knihy je bílá žena s arabsky vyhlížejícím mužem, kteří u sebe mají dvě míšené děti a další je podle břicha ženy na cestě.

Ty samé ilustrace jsou i uvnitř knihy, kde ženu prohlíží nebílá gynekoložka.

Zobrazení takového páru by dávalo smysl, pokud by rasově míšené páry tvořily v Evropě většinu párů. Ale tomu tak není. Stále se jedná o naprostou mizivou menšinu. A dokonce i ve Spojených státech, kde bílí tvoří asi 60 procent obyvatel, nejde o výrazný jev.

Bílý muž, který je v manželském svazku, má v 97,7 procentech bílou ženu. Nemanželské svazky mohou mít jiné ukazatele, ale takové svazky nejsou měřitelné. Bílá žena a nebílý manžel je jednoduše všude na světě stále ojedinělý jev.

Kdo má tedy zájem takové páry dávat na dětské učebnice a vytvářet dojem, že jde o normu? Proč?

Komentáře

komentáře