Domů Kulturní válka Knihy Nebílý pár na sexuální příručce pro děti ve Francii. Míšené páry přitom...

Nebílý pár na sexuální příručce pro děti ve Francii. Míšené páry přitom tvoří zanedbatelné procento svazků

0

Francouzské knižní vydavatelství Nathan patří k největším v zemi. Pokud se má vytisknout nějaká učebnice, či podobná kniha pro miliony malých a mladých francouzských občánků, státní kontrakt obvykle získá právě Nathan. A platí to i v případě nového sexuálního manuálu “Jak se dělají děti”, který míří do státních školek pro děti od 5 let věku.

Pokud mají Francouzi pocit, že by měl ve věci výchovy převzít úlohu rodičů stát, a to už u dětí od 5 let, je to jejich věc. Revoluce a rudý teror je konečně jejich vynález. Pozoruhodné jsou ale ilustrace, které manuál doprovázejí.

Na obálce knihy je bílá žena s arabsky vyhlížejícím mužem, kteří u sebe mají dvě míšené děti a další je podle břicha ženy na cestě.

Ty samé ilustrace jsou i uvnitř knihy, kde ženu prohlíží nebílá gynekoložka.

Zobrazení takového páru by dávalo smysl, pokud by rasově míšené páry tvořily v Evropě většinu párů. Ale tomu tak není. Stále se jedná o naprostou mizivou menšinu. A dokonce i ve Spojených státech, kde bílí tvoří asi 60 procent obyvatel, nejde o výrazný jev.

Bílý muž, který je v manželském svazku, má v 97,7 procentech bílou ženu. Nemanželské svazky mohou mít jiné ukazatele, ale takové svazky nejsou měřitelné. Bílá žena a nebílý manžel je jednoduše všude na světě stále ojedinělý jev.

Kdo má tedy zájem takové páry dávat na dětské učebnice a vytvářet dojem, že jde o normu? Proč?

Komentáře

komentáře