Francie zvažuje vyzbrojení všech strážníků v celé zemi

0

Kvůli terorismu a rostoucímu násilí ze strany různých mladíků parlamentní komise ve Francii zvažuje, že povolí strážníkům ve všech okresech i na těch nejmenších vesnicích nosit zbraň.

Tato obecní policie je prý přetížená a ministerstvo vnitra ji chce ulevit. Řešením je její kompletní vyzbrojení, což v současnosti není standard.

Komise dala dohromady více než 70 doporučení, které má policii pomoci, a jedním z nich je vyzbrojení strážníků, kteří se ve svých specifických lokalitách zodpovídají tamní radnici a mají chránit veřejné bezpečí.

Doporučení strážníky vyzbrojit odporuje současným francouzským zákonům, kdy ti mohou zbraně nosit jen tehdy, když o to požádá konkrétní radnice.

Je třeba říct, že toto doporučení nespadlo z nebe. Pamatujete na útok na redakci Charlie Hebdo? Islámští teroristé tehdy stříleli po neozbrojených policistech. Policejní odbory tehdy požadovaly více zbraní a zbraně těžkého kalibru stejně jako neprůstřelné vesty a další ochranu a trénink. A také více právních nástrojů

Od října 2013 do března 2018 došlo ve Francii k 78 teroristickým útokům.

Komentáře

komentáře