Výraz “bělejší než bílá” může stát londýnského policejního velitele kariéru

0

Výraz bělejší než bílá je starý anglický idiom pro něco, co je naprosto morálně neposkvrněné. Ale v hyper-politicky korektní Británii se tento výraz stal terčem antirasistických šťouralů.

Vyšší důstojník londýnského policejního sboru nyní čelí vyhazovu, protože svým kolegům řekl, že při vyšetřování mají být “bělejší než bílá”. Ačkoliv každý rodilý a starší Angličan ví perfektně přesně, co tím myslel, nebílí a kosmopolitně orientovaní policisté se vyděsili, jaká rasistická konspirace se to na ně zase chystá.

Policejní velitel, který pracuje na oddělení zabývajícím se korupcí, kde je onen výraz jednoduše nasnadě, má teď na krku vyšetřování pro hrubé porušení kázně.

Podle Collinsova slovníku tato fráze znamená “velmi čisté, poctivé a morální” a nemá žádnou spojitost s rasou. Konečně, Anglie byla ještě poměrně nedávno téměř ze 100 procent bílá a podobná spojení by neměla zapotřebí. Někdo z policistů, který u kázání svého velitele byl, ale podal stížnost a velitel byl dočasně od své práce odstaven.

Celé vyšetřování může trvat až neuvěřitelných 12 měsíců.

Přitom velitel je u sboru respektován a přirozeně odmítá, že by výraz měl spojitost, kterou mu žalobníček přisuzuje.

Londýn se potýká s epidemií útoků nožem, kyselinou a krádeží na mopedech a nestíhá vyšetřovat většinu vloupání, ale na řešení “nenávistných projevů” si čas najde vždycky.

Komentáře

komentáře