Finsko chce zvýšit počty policistů na předměstích obývaných migranty, aby předešlo “švédskému scénáři”

0

Finský ministr vnitra navrhl, aby na předměstích s vysokým počtem migrantů, byla posílena přítomnost policie ve snaze vyhnout se problémům, kterým dlouhodobě čelí sousední Švédsko.

Ministr Kai Mykkänen řekl, že chce navýšit počty policistů na předměstích a nechat je spolupracovat se sociální péčí, aby se zabránilo vzniku zločineckých gangů v oblastech, kde žije velký počet migrantů.

Podle Mykkänena se podobný program již aplikoval na předměstí Varissuo ve městě Turku a zaznamenal úspěch. Prý spolupráce mezi policií a sociálními pracovníky umožnila podchytit problém mladistvých migrantů již v počátku.

Ministr tvrdí, že ve Finsku v současnosti působí asi 96 zločineckých gangů, kdy ty největší jsou motorkářské gangy, které jsou prý mezinárodní a soustředí se hlavně na obchod s drogami.

“Na švédských předměstích vidíme kulturu násilí, která je propojena s pašováním drog a loupežemi, a kde velké množství rekrutů přichází z řad mladých lidí. Je riziko, že můžeme mít ve Finsku do 10 let stejnou situaci,” dodal ministr.

Komentáře

komentáře