Média vyvrátila tvrzení Sereny Williams, že jsou ženské tenistky trestány více, než muži

0

Některá média se stále ještě vrací ke kauze černé tenistky Sereny Williams, která byla nedávno při utkání potrestaná a ztropila hysterickou scénu, při které rozhodčího obvinila ze sexismu, což je stejně jako rasismus výraz, který každý chápe po svém a i po svém jej používá.

Williams ve svém záchvatu i po něm tvrdila, že tenistky jsou za stejné prohřešky penalizovány mnohem víc, než tenisté, a že se jedná o takovou jednu velkou sexistickou konspiraci zlých mužů proti nevinným ženám. Ale list New York Times si dal práci a prošel data od roku 1998 do současnosti a Sereně vzkazuje, že se mýlí.

Vrcholová soutěž Grand Slam je rozdělena podle pohlaví a ačkoliv mužů hraje tenis více, než žen, rozdíl není nijak obří. Konkrétně se ženských tenistek na soutěži objeví 61,5 procent proti mužským. Ale poměr potrestaných mužů vůči ženám je 1517 k 535. Tedy třikrát tolik.

Jediný případ, kdy jsou ženy trestány více, než muži, je za ilegální koučink. V Grand Slamu je totiž během hry aktivita trenéra směrem k hráčům zakázána. Jinak to ale muži odnášejí víc.

Každopádně jedna velká konspirace a manipulace je tímto vyřešena.

Komentáře

komentáře