Nová Amerika. Obsluha fast foodu chtěla volat policii na zákazníky, kteří neuměli španělsky

0

Američanka jménem Alexandria Montgomery se zastavila s autem u okénka fast foodu Hialeah Taco Bell na Floridě. Chtěla si objednat, ale obsluha na ní promluvila španělsky. Když ji Alexandria řekla “No habla español” (nemluvím španělsky), obsluha jí odpověděla “No habla ingles” (nemluvím anglicky). Na Floridě, ve Spojených státech amerických.

Video jejich slovní výměny už má statisíce shlédnutí a vyvolalo diskusi o budoucnosti Ameriky. Jak z videa dále vyplynulo, španělsky mluvící žena Američance rozuměla, ale jednoduše se s ní nechtěla anglicky bavit.

Když se Američanka anglicky ptala po manažérce, obsluha jí španělsky odpověděla, že manažérka spí. A Američanku požádala, aby odjela, že jsou za ní další auta a anglicky tu nikdo neumí. A pak okénko zavřela.

Když Alexandria u okénka čekala dál a vše natáčela, obsluha znovu otevřela a španělsky řekla: “Toto je Hialeah Taco Bell, omlouvám se.”

“Tohle je Amerika!” odpověděla Alexandria.

Když se pak v okénku objevili další zaměstnanci a nikdo z nich situaci nechtěl řešit, obsluha začala vyhrožovat, že zavolá policii.

Ve chvíli, kdy se video stalo virálním, Alexandriu kontaktoval zástupce společnosti s tím, že se za chování zaměstnankyně, která již prý byla vyhozena, omlouvá. Ale hořká pachuť věcí budoucích, kdy se toto pro Anglo-Američany stane smutnou normou, však zůstala.

Komentáře

komentáře