Sorosem podporovaná neziskovka chce v Rumunsku zablokovat referendum o tradiční rodině

0

Amnesty International se pokouší právní cestou zablokovat referendum o “tradiční rodině” v Rumunsku, které má definovat, že manželství je svazek mezi mužem a ženou.

Referendum bylo vyvoláno veřejnou peticí skupiny “Koalice pro rodinu”, která shromáždila úctyhodné 3 miliony podpisů. Cílem je dodatek k článku 48 rumunské Ústavy, který by prohlašoval, že základem rodiny je manželství mezi “mužem a ženou”. Tedy ne mezi mužem a mužem, ženou a ženou, a čímkoliv dalším, co někoho v průběhu dalších let napadne.

Rumunští senátoři pro návrh hlasovali s naprostou většinou a referendum se má konat 7.října. Ale Amnesty International chce věc vzít k Ústavnímu soudu, a Rumunům v jejich volbě zabránit. Pokud by prý návrh prošel, byl by to pro Rumunsko krok zpět a mělo by to dopad na životy rodin, které v manželském svazku nejsou.

“Referendum plánující změnit definici rodiny v rumunské Ústavě by mohlo vést k porušení mezinárodních lidskoprávních standardů a vyvolat v zemi homofóbní diskriminaci,” tvrdí Amnesty International, kterou štědře podporuje George Soros a která má svou specifickou představu o tom, kdo je politický vězeň a kdo ne.

“Následkem bude zřejmě další omezení soukromého a rodinného života párů stejného pohlaví a diskriminace v každodenním životě,” dodává AI troufale.

Komentáře

komentáře