Asi největší podvodník v britské historii se vyhnul deportaci

0

Podvodník zodpovědný za největší obchodní ztrátu v britské bankovní historii se na poslední chvíli vyhnul své plánované deportaci.

Muž s legračním jménem Kweku Adoboli byl v roce 2012 odsouzen za podvod poté, co přišel o 2,3 miliard dolarů při obchodních machinacích.

Občan Ghany, který žil v Británii od dětských let, si odseděl polovinu svého sedmiletého trestu a v roce 2015 byl navržen na deportaci.

V roce 2016 podvodník Kweku prohrál proti deportaci odvolání a před dvěma týdny, po neuvěřitelných dvou letech, byl zadržen v imigračním centru, odkud měl být deportován.

Ale jeho právní tým podal protest s tím, že jeho trestný čin nebyl násilný a protože už prý nemá bankovní licenci, stejný čin nemůže zopakovat.

Kweku byl dnes jen pár hodin před svou deportací informován, že jeho stížnost byla úspěšná a deportace byla do projednání jeho případu odložena. Což zabere dalších několik měsíců. Zatím je v deportačním centru a jeho právníci se jej pokoušejí dostat na svobodu.

Kweku za rozhodnutím deportovat ho vidí rasismus, ačkoliv každý cizince, který je odsouzen na déle než 4 roky, je k deportaci zařazen automaticky.

Komentáře

komentáře