Otec zavražděné Ebby požaduje změnu švédské migrační politiky a odpovědnost politiků

0

Otec oběti teroristického útoku Ebby Åkerlund požaduje zřízení nové komise, která by se podívala na migrační politiku Švédska a odpověděla, proč bylo teroristovi a neúspěšnému žadateli o azyl dovoleno zůstat v zemi.

Stefan Åkerlund přišel o svou dceru během útoku v minulém roce, při kterém terorista zabíjel lidi v centru Stockholmu pomocí nákladního auta. Nyní chce, aby se začalo jednat a politici byli odpovědní za to, že útoku nezabránili.

Otec napsal článek pro významný švédský deník Expressen, ve kterém odsoudil “bezhlavou migrační politiku a úřady, které nedělají svou práci”. Stát podle něj selhal ve své odpovědnosti.

Åkerlund poukazuje na fakt, že terorista Akilov, který přišel do Švédska z Uzbekistánu, byl šest měsíců před svým teroristickým činem jako azylant odmítnut. “Fakt, že migrační úřad a policie neudělali svou práci a nedeportovali osobu, která zde byla nelegálně, vyústil v to, že má dcera ztratila život, což navždy zničilo i můj život.”

“Tito politici neudělali nic, aby vyšetřili, jak se to mohlo stát. Jak by společnost mohla jednat jinak, aby tomu zabránila.”

Proto pan Åkerlund navrhuje zřízení komise složené z expertů z řad podnikatelů i občanské společnosti, nezávislých na vládě, kteří by vyhodnotili “odpovědnost úřadů a jednotlivých politiků a úředníků” po útocích, a “navrhli odpovídající následky pro tyto odpovědné osoby”.

Komentáře

komentáře