Policie v hrabství West Yorkshire představila novou uniformu pro své muslimské příslušnice

0

Policie v anglickém hrabství West Yorkshire představila cudné uniformy pro své muslimské strážkyně zákona. Uniforma je ušitá tak, aby nebyla na tělo a neukazovala postavu ženy, která se v ní skrývá. Policie si od toho slibuje, že tak získá více uchazeček z řad této skupiny obyvatel.

Policie v prohlášení napsala, že je otevřena návrhům od “všech komunit”. Zatímco hidžáb i šátek už součástí uniforem po celé Británii jsou, tento návrh uniformy je první.

Policistka z Brafdordu, který v roce 2001 zažil těžké rasové střety mezi Angličany a Pakistánci, oblékla uniformu jako první a nemůže si ji vynachválit. Její konzervativní upjatá komunita uniformu prý také pochválila.

S takovými pytlovitými uniformami se prý s uchazečkami o práci u policie z řad muslimské komunity doslova roztrhne pytel. Odpovídá to jejich představě o tom, co je slušné a co se pro ženy hodí. Ale je tu otázka, zda tyto strážkyně zákona nebudou svou představu morálky vnucovat i lidem, které to nezajímá.

Ač jsou někdy lidé z naší vlastní české, potažmo evropské komunity, svobodní možná až moc, a nad jejich chováním se můžeme pohoršovat, pořád bych to neměnil za žádnou diktaturu. Raději nahý dredař s dýmkou plnou marihuany, co se válí u Národního muzea a hraje si tam na kytaru, než náboženská policie, co vás za krátký rukáv šoupne do vězení.

Komentáře

komentáře