Pravicoví zaměstnanci Twitteru se prý bojí mluvit v práci o svých názorech

0

Šéf Twitteru, Jack Dorsey, přiznal v rozhovoru, že pravicoví zaměstnanci této společnosti se v práci bojí vyjadřovat své názory kvůli převaze svých agresivních levicových kolegů.

“Máme mnoho pravicově orientovaných lidí, kteří jsou zde také zaměstnáni. A abych byl byl upřímný, necítí se bezpečně na to, aby své názory projevovali,” řekl Dorsey.

“Cítí se být umlčeni většinou ve společnosti (Twitter) a já si nemyslím, že je to správné, nebo fér.” Dorsey nijak nespecifikoval do jaké míry bylo pravicovým zaměstnancům znemožněno se vyjádřit.

“Měli bychom zajistit, že se ve společnosti cítí každý v bezpečí, aby svůj názor vyjádřil, bez ohledu na to odkud pochází, nebo jaké je jeho přesvědčení.”

Dorsey již v minulosti přiznal, že Twitter je orientovaný doleva. Společnost v současnosti čelí mnoha obviněním, že pronásleduje pravicové hlasy na sociální síti. Nejvýrazněji se proti Twitteru vyjádřil prezident Trump.

Existuje mnoho důkazů, že Twitter obecně pravicové účty zablokuje nebo smaže a ty levicové za stejné nebo horší přestupky nechá být. Nejnověji byl účet suspendován předsedkyni britské politické strany Britain First, Anne-Marie Waters.

Dorsey ovšem tvrdí, že Twitter nic takového nedělá, a ke všem přistupuje stejně. Což objektivně není pravda. Přesto slibuje, že vytvoří algoritmy, které budou obsah na platformě posuzovat nezaujatě.

Komentáře

komentáře