Masová migrace v Anglii způsobila snížení mezd a zvýšení cen bytů

0

Nedávná zpráva Migrační poradní komise potvrdila to, na co se upozorňuje už léta. Masová migrace těm nejchudším ještě více snížila jejich mzdy a ve stejnou dobu zvýšila ceny bytů a domů.

Zpráva tvrdí, že “existují nějaké důkazy, že migrace snížila růst mezd pro ty nejchudší a zvýšila jej u těch bohatších.”

Další důkazy naznačují, že masová migrace snížila zaměstnanost a v souvislosti s tím zvýšila nezaměstnanost některých skupin – mladých a méně vzdělaných.

Co se cen bytů, ať už k pronájmu nebo ke koupi, týče, trh na zvýšenou poptávku reagoval přirozeně zvýšením cen. Nejvíce se to projevilo v místech, kde výstavba nových bytů probíhá nejpomaleji.

Zasáhlo to i státní nabídku sociálních bytů, které místo aby ubytovaly Angličany, slouží jako bydlení pro migranty. A i těchto sociálních bytů přibývá poskrovnu. Komise hrozí, že pokud se situace nezmění, pro v Anglii narozené bude možnost sociální byt získat výrazně zkomplikovaná.

Komise naopak prý nemá důkazy, že by migrace měla dopad na kriminalitu, nebo že by snižovala vzdělávací příležitosti pro rodilé Brity. Což v tom prvním případě ve velkých městech ale není pravda.

Komise nakonec tvrdí, že na základě svých poznatků, lze říct, že “není žádná garance, že by migrace domácí populaci obohacovala.”

Komentáře

komentáře