Jako v Sao Paulu. Muž v Londýně ubodán kvůli telefonu

0

Mladý muž byl zavražděn v Londýně velkým nožem poté, co se pustil do hádky s člověkem, který jej chtěl podle svědků připravit o mobilní telefon.

Sanitka byla k incidentu zavolána v úterý okolo půl desáté večer a bylo jí nahlášeno pobodání v Tufnell Park na severu Londýna. Pobodaný muž ale svým zraněním podlehl a po 40 minutách boje o jeho život byl prohlášen za mrtvého.

Policie uzavřela okolí a po pachateli pátrala s pomocí psů.

Bývalý voják Brett Thompson, který se muže pokoušel zachránit, médiím řekl: “Na ulici se rvali dva kluci. Jeden z nich vytáhl z batohu nůž a toho druhého bodl do stehna a zasáhl tepnu. Byl to velmi velký nůž.

“Zoufale jsme se snažili ho zachránit a ránu se pokoušeli ucpat hadry a oblečením. Ale ze svého vojenského zdravotního tréninku jsem poznal, že to není dobré.”

Další svědek Felipe Carvalho, který jel domů na mopedu, viděl také dva muže, jak spolu na ulici zápasí. “Muž měl veliký batoh a ten druhý na něj křičel, ať mu vrátí zpátky jeho telefon.

“Ten muž pak vytáhl veliký nůž. Musel mít tak 60 cm. Ukázal ho tomu druhému asi aby ho zastrašil. Zakřičel jsem na ně, ať toho nechají, že jde jen o telefon. Ale oni se hádali dál.”

Svědek pak dodal: “Snažil jsem se pomoci. Je to smutné, že člověk přijde o život kvůli mobilu.”

Komentáře

komentáře