Švédský premiér je psychopat. Členské státy EU chce k přijímání migrantů nutit

0

Současný dosluhující švédský premiér Stefan Löfven rozčíleně trval na tom, že by povinné kvóty na přijímání žadatelů o azyl měly existovat. Vztekal se, když v Salzburgu Rakušané, současná předsedající země EU, tuto praxi označila za mrtvou.

“Budu dál tlačit na to, aby země přijímaly kvóty na uprchlíky přicházející do Evropy, protože všechny země mají odpovědnost žadatele o azyl přijímat,” měl říct.

Na námitku, že taková snaha nemá smysl, protože odpor ke kvótám spíše roste, než klesá, a nejen v Maďarsku, ale po celé Evropě, Löfven řekl, že argumenty pro povinné kvóty na umísťování migrantů z třetího světa jsou nyní silně stejně, jako byly i předtím.

Na otázku, zda souhlasí, že se postoje k nelegální migraci v Evropě přitvrzují až do bodu, že lidé chtějí uprchlíkům zabránit se do Evropy dostat úplně, řekl, tím je ještě důležitější migranty po kontinentu rozprostřít rovnoměrně.

“Čím více zemí přijímá uprchlíky, tím menší zátěž pro každou zemi,” řekl na námitky zemí Visegrádské čtyřky, že problém ilegální migrace se distribucí po jednotlivých zemích a ignorací ochrany hranic zhoršuje, a nelepší.

Komentáře

komentáře