Jděte kam chcete, ale do Itálie ne. Vzkázal Salvini Aquariu, který opět u libyjských břehů loví migranty

0
Aquarius 2

Nechvalně proslulá loď Aquarius, která už do Evropy přitáhla od libyjských břehů mnoho migrantů ze zaostalých zemí světa, jich má nyní na palubě dalších 11 a řeší, kam s nimi. Do Libye je odmítá vrátit.

Loď tvrdí, že “zachránila” deset mužů a jednoho “sirotka”, tedy nedoprovázené dítě. Ti se měli nacházet na potápějícím se člunu a měli být nabráni libyjskou pobřežní stráží. Ta by je po záchraně vrátila zpět, odkud nelegálně vyrazili.

To ale levičáci na Aquariu odmítli s odůvodněním, že libyjské přístavy nejsou prý považovány za bezpečné přístavy, a umístění migrantů do nich by prý bylo nelegální.

Salvini se k tomu vyjádřil na Twitteru: “Aquarius 2 nabrala asi 10 lidí v libyjských vodách, pár kilometrů od pobřeží, ale odmítla spolupracovat s pobřežní stráží v Tripoli.”

“Nyní pluje ve Středozemním moři. Říkám to zas a znova: jděte, kam chcete, ale ne do Itálie.”

Migranti, kteří mají být z Pakistánu a Pobřeží slonoviny, tvrdí, že se jejich člun potápěl a libyjskou pobřežní stráž se jim nepovedlo kontaktovat. Což jde bez vysílačky opravdu těžko.

Nyní se strhne obvyklý ping-pong o tom, která země si tuto partu “solidárně” vezme. Česká republika to každopádně nebude.

Komentáře

komentáře