Jsme protimigrační vláda, tvrdí maďarský ministr zahraničí

0

Maďarský ministr zahraničí a obchodu Peter Szijjarto v rozhovoru pro ruský kanál RT mluvil o současném tažení EU proti své zemi, o migraci, Rusku a spolupráci uvnitř V4.

Boj s EU pojmenoval jako střet mezi pro-migrační většinou Evropského parlamentu a maďarskou vládou. Zdůraznil, že Maďarsko EU opustit nechce, jen má jinou představu o tom, jak by EU mohla být silnější.

“Maďarsko může být silné v silné Evropské unii. To je ústřední bod debaty – jak Evropskou unii učinit silnější.

“A je zde velký střet mezi mezi některými západoevropskými entitami, které Evropskou unii tlačí do dimenze bez křesťanství a bez národů. A náš cíl je zcela jiný.

“Chceme silnou Evropskou unii založenou na silných členských státech, a chceme Evropu, která stojí při svém křesťanském dědictví.”

Na adresu italského hřebce Salviniho řekl:

“Základem všeho je, že ilegálním migrantům by nemělo být dovoleno přicházet do Evropy. To je hlavní věc, na které se shodneme, a kde jsme spojenci.

Také promluvil o důležitosti Visegrádské skupiny:

“Visegrádská kooperace je nejtěsnější a nejefektivnější aliancí v Evropské unii. Podívejte, čtyři vlády patřící do čtyř zcela rozdílných rodin, a bez ohledu na to jsme nejsilnějšími spojenci. A víme, že si kryjeme záda, protože jsme k sobě solidární, chráníme jeden druhého, a hlas nás čtyř, pokud zní společně, zní hlasitěji, než kdybychom mluvili každý zvlášť.”

Komentáře

komentáře