Co čeká náboráře Islámského státu po propuštění z vězení? Bezpečný dům a benefity

0

Nechvalně proslulý náborář Islámského státu Anjem Choudary z Londýna, který v sobě ovšem anglické krve nemá ani trošku, dostane příští měsíc po propuštění z vězení bezpečný dům a přístup ke státní finanční podpoře. Ze svého trestu si navíc odseděl ani ne polovinu. Středoevropan informoval.

Británie je tak vystavena nejen tomu, že si člověka, který ji chce zničit, bude doslova hřát na prsou a vykrmovat, ale navíc hrozí i to, že Choudary spolu s dalšími propuštěnými džihádisty založí novou skupinu. V ní se tak ocitnou nejen fanatici, kteří kázali na britských ulicích, ale i bojoví navrátilci ze Sýrie a Iráku, které britská vláda nechala na svobodě.

Choudary a jeho druhové z dnes již zakázané skupiny al-Muhajiroun (ALM) budou údajně sledováni, budou odříznuti od internetu a bude na ně uplatněn zákaz vycházení nejen na ochranu veřejnosti, ale i jich samotných. Tajná služba má nicméně obavy, že se Choudary i tak pokusí se svými druhy spojit a připravit své hostitelské zemi teror.

Kromě toho, že Choudary dostane od britských daňových poplatníků vlastní dům, nebude muset pracovat. Kapesné mu bude chodit ze státní kasy. Takového luxusu se anglickým radikálům, kteří také končí ve vězení za například protiislámský aktivismus, nedostane.

Komentáře

komentáře