Bílý policista ve většinově černém Detroitu přišel o práci, když mluvil o “zvířatech ze zoo”, se kterými jedná

0

Detroit byl kdysi téměř ze 100 procent bílým městem. V roce 1701 jej založili Francouzi jako svou vojenskou pevnost a obchodní stanici v moři indiánských kmenů, které spolu za jeho zdmi soupeřily o přístup k francouzskému zboží. Po prohrané válce Francouzi Detroit předali Angličanům a ti o něj přišli krátce poté po americké Válce za nezávislost.

Město rostlo pomalu, ale když zde na začátku 20.století Henry Ford založil svou automobilku, populace Detroitu se začala množit. Mezi lety 1900 a 1910 se téměř zdvojnásobila na půl milionu a 99 procent tvořili běloši. Do roku 1940 se počet obyvatel dokonce ztrojnásobil na milion a půl a běloši stále tvořili 90 procent. Ale v roce 1950, kdy počet obyvatel dosáhl vrcholu na 1 850 000, počet bílých už tvořil jen 83,6 procent.

S tím, jak pokračovala migrace černochů hlavně z amerického Jihu, počet obyvatel Detroitu začal klesat. Bílí začali odcházet. V roce 1970 počet obyvatel klesl zpátky na čísla z roku 1940, ale počet bílých spadl na 55,5 procent.

V roce 2010 už v Detroitu žilo jen 713 tisíc obyvatel, méně než v roce 1920. A bílí tvořili jen 7,8 procent. Většinou na předměstí. Další měření se koná za dva roky, ale odhaduje se, že v Detroitu už téměř žádní bílí nejsou. Město také mimo jiné zbankrotovalo a připomíná apokalypsu. Některé oblasti vypadají jako Černobyl.

Je zajímavé, že v policejním sboru města jsou ještě nějací běloši. Moc jich tedy není a v posledních dnech přišli o jednoho z nich, který si na sociální síti příliš “otevřel pusu”. Na Snapchat zveřejnil fotografii v uniformě ze služebního vozu s textem, že ho čeká další noc ve Wrangelu s těmi “zvířaty ze zoo”.

Ať už ho udal kdokoliv, fotografie se dostala do rukou bývalého policisty Benneta, který je černý, a ten ji okamžitě zveřejnil na svém Facebooku.

Policista jménem Sean Bostwick byl okamžitě vyhozen. Sice přišel o práci, ale možná si zachránil život. Město Detroit totiž nemá přezdívku “Murder City” jen tak pro nic za nic. A bílý policista je snadný terč.

Komentáře

komentáře