Plakát se slovníkovou definicí ženy stažen v Liverpoolu jako urážející transgender komunitu

0

Plakát, na kterém byla pouhá slovníková definice toho, co je to žena, byl odstraněn poté, co si jeden muž stěžoval, že by se díky němu “mohli transgendeři cítit v nebezpečí”.

Na plakátu, který byl vyvěšen v Liverpoolu, bylo jen šest slov z Google slovníku: “Woman, women, noun, adult human female”.

Plakát visel bez povšimnutí týden, než si jej všiml “aktivista” Adrian Harrop, který začal tvrdit, že definice se rovná útoku na transgendery, kteří se tím mohou cítit ohroženi.

Harrop kontaktoval vedení billboardové společnosti Primesight a začal tvrdit, že se podílejí na “nenávistném transfóbním projevu”.

Firma samozřejmě zareagovala ze strachu rychle. V prohlášení napsala:

“Díky, že jste nás na to upozornil. O motivu v pozadí této kampaně jsme neměli tušení. Plakát byl umístěn skrze náš automatický systém. Na první pohled tento plakát nevyvolal alarm tak, jak by to mělo být. Vzdáváme se, byli jsme poselstvím kampaně oklamáni. Díky vám byla tato kampaň zastavena a plakáty budou odstraněny co nejdříve. Hrdě podporujeme LGBT+ komunitu a zůstáváme plně oddáni rovnosti pro všechny”.

Z vyjádření společnosti, které připomíná sebekritická prohlášení z dob socialismu ať už u nás, nebo kdekoliv, kde s tímto svinstvem experimentovali, běhá mráz po zádech. Velká Británie je v tomto ohledu skutečně nejdál. Na paty jí šlape Švédsko a další západoevropské pokrokové země. Tedy země, které si socialismus nezažily, a podobný slovník v nich, abych použil výraz společnosti Primesight, žádný alarm nevyvolává.

Pravicová poslankyně Nadine Dorries plakát vzdorovitě zveřejnila na svém Twitteru s výzvou, aby si pro ní aktivisté na Twitteru přišli.

Feministická skupina Standing for Women, která za zveřejněním plakátu stála, a podle které byl plakát vše jiné, než zaměřen proti transgenderům, už mezitím přišla o svůj účet na Twitteru.

Toto je realná tvář tzv. západní demokracie, které se prý máme držet, jako našich spojenců. Upřímně, raději smrt, než v něčem takovém žít. Našimi spojenci jsou a musí být Maďarsko, Polsko a slovenský lid.

Komentáře

komentáře