Migranti v Malmö založili hnutí odporu kvůli úspěchu Švédských demokratů

0

Skupina obyvatel švédského Malmö s migračním zázemím vytvořila “hnutí odporu pro boj s každodenním rasismem” jako odpověď na úspěch Švédských demokratů. Ti dosáhli v Malmö úspěchu většího, než v jiném velkém městě.

“Vítejte v odporu” říká toto nové hnutí, které bylo zorganizováno několika místními včetně Miriam Negash, která říká, že cílem odporu je podpořit obyvatele města, kteří jsou migranti nebo žadatelé o azyl, kteří trpí rasismem.

Na jejich prvním setkání v imigranty hojně obydlené čtvrti Möllevången se sešlo několik stovek lidí, kteří skandovali hesla jako “Celé Malmö nenávidí rasisty”, nebo drzé “Město, země, všechno je naše”.

Na demonstraci se kromě nápisů ve švédštině objevily nápisy v arabštině. Ta je nyní ve Švédsku již velmi rozšířeným jazykem.

Negash dodává, že hnutí není formálně napojeno na žádnou existující organizaci, nebo politickou stranu. “V Malmö je nás mnoho, více než 30 procent. Neměli bychom se bát chodit na ulici.”

Jakési rasistické útoky Švédů proti migrantům ve Švédsku v podstatě neexistují. Pokud se někdo v Malmö musí bát, nejsou to migranti, leda tak ze strany jiných migrantů, ale právě Švédi.

Komentáře

komentáře