Šéf švédské oděvní společnosti H&M nazval voliče SD xenofoby

0

Není to tak dlouho, co černošští radikálové v Jižní Africe zdemolovali obchody módního řetězce H&M. Jeho šéf si zřejmě pod nátlakem násilí zvolil strany a v nejnovějším rozhovoru pro švédský tisk napadl všechny voliče Švédských demokratů jako xenofoby.

Nelze jistě mluvit za všechny voliče SD, ale obecně lze říct, že část švédské společnosti je znepokojená problémy s migranty a někteří z nich se kvůli tomu rozhodli volit Švédské demokraty.

Švédi nemají strach z nepoznaného. Zkušenost s cizími mají každodenní a na dosah ruky. Přesto je šéf H&M, Johan Persson, nazývá xenofoby, tedy lidmi, kteří mají strach z toho, co neznají. Jaký ignorant.

Podle Perssona jsou voliči SD “xenofobní” a mají “zvláštní pohled na humanitu”. Nejnovější vývoj ve Švédsku a Evropě ho prý děsí. “Jde to proti všemu, za čím H&M stojí.”

Pokud je to tedy tak, stojí H&M proti všemu, za čím stojím a čemu věřím já. Ne že bych snad v H&M v poslední době nakupoval, ale vím, že dokud se nevymění management a firemní politika ze sebenenávistné na hrdou a patriotickou, ani nenakoupím.

Komentáře

komentáře