V Malajsii dostala žena podle islámského práva výprask kvůli prostituci

0

Islámský soud v Malajsii shledal třicetiletou ženu vinnou z prostituce a odsoudil ji podle práva Šaríja k výprasku rákoskou a také k šesti měsícům vězení. Podobné scény známe hlavně z Indonésie.

Žena, matka samoživitelka, se k poskytování sexuálních služeb přiznala, ale hájila se, že se k prostituci uchýlila, aby mohla živit své dítě, protože její bývalý muž ji nijak nepodporuje.

Soud rozsudek podle islámského práva, který prostituci zakazuje, vynesl včera. Jde již o třetí výprask ve východním státě Terengganu, kde vládne Pan-Malajská Islámská strana.

Na začátku měsíce dostaly výprask před stovkou diváků dvě ženy, které měly mít lesbický sex. Bylo to prý poprvé, co byly v Malajsii na základě zákona zakazujícího styk mezi osobami stejného pohlaví odsouzeny ženy.

Malajský premiér Mahathir Mohamad výprask později odsoudil, i díky kritice, a řekl, že trest “neodpovídá spravedlnosti a toleranci, které islám nabízí”.

Ve včerejším rozsudku žalobce tvrdil, že prostituce je pro společnost velmi špatná a musí být potrestána.

“Ačkoliv jde o trestný čin bez oběti, má negativní dopad na společenské instituce, pomáhá šířit sexuálně přenosné nemoci a má špatný vliv na mládež.”

Komentáře

komentáře