Obama v Dánsku kázal Evropanům o nacionalismu

0

Jeden z nejvíc prázdných amerických prezidentů moderní historie, Barack Obama, včera kázal v Dánsku o vzestupu nacionalismu v Evropě i v USA.

“Jsem znepokojen mezinárodními a americkými trendy a řekl jsem si, že je důležité nabídnout mé názory,” řekl Obama na obchodním fóru v dánském Koldingu.

“Když začínáte vidět naši politiku řízenou zcela mimo fakta, když začínáte vidět debatu, která je vedena čistě podle rasových a nacionalistických impulsů, když začínáte vidět odmítnutí vědy a expertízy a logiky v politice – jsme mimo typ politiky, která by pokračovala v našich nejlepších tradicích.”

Obama si historii a to, co nazývá “nejlepšími tradicemi”, upravuje podle sebe. Alespoň v případě debat vedených “čistě podle rasových a nacionalistických impulsů”. Konkrétně Amerika je zemí, která byla na rasových impulsech vybudována. Až do konce Občanské války se mohl občanem USA stát jen bílý člověk. Poté bylo sice občanství povoleno i v USA narozeným černochům, ale země si dávala dobrý pozor, aby udržela svůj bílý charakter. Ten byl pak v roce 1924 uzákoněn tím, že fakticky eliminoval migraci nebílých do USA, a tato situace trvala až do roku 1965. Od roku 1965 přestala být Amerika Bílou Amerikou, ale nedá se říct, že by to všichni shodně považovali za tu “nejlepší tradici”.

Také v Evropě jsme si v potu a slzách, a často i krvi, vybudovali ze starých říší vlastní národní státy. Konkrétně boj o českou státnost trval celých 300 let. A to je naše skutečná nejlepší tradice. Nikoliv kosmopolitní šeď promíchané lidské masy. Český lev nebo moravská orlice nejsou prázdné symboly a nepatří všem.

Obama se také nezapomněl vyjádřit k vlasteneckým vládám v Maďarsku a Polsku.

“Je zde posun, který má dopad na celou Evropu,” dodal. “Když je populace pasivní a špatně informovaná a nedává pozor, tak to je největší nebezpečí,” urážel Maďary a Poláky, ale i nás a Slováky.

Pane Obamo. Jsme dobře informovaní, jsme aktivní a dáváme pozor. A nenecháme se vtáhnout do vašich globalistických her. Tahle země je naše.

Komentáře

komentáře