Domů Pevnost Evropa Počty příslušníků menšin jsou v britské TV nadproporční. Regulační orgán jich chce...

Počty příslušníků menšin jsou v britské TV nadproporční. Regulační orgán jich chce i tak ještě víc

0

Bílí lidé a heterosexuálové nejsou v britském televizním průmyslu zastoupeni tak, jak by měli být. Přesto britská obdoba české Rady pro rozhlas a televizi, Ofcom, doporučuje, že by se televize měla diverzifikovat ještě víc.

Ofcom nedávno britská média varoval, aby z diverzity učinily prioritu své práce, jinak je čeká “neštěstí”.

“Pokud na tom soustavně nepracujete, nejen že tím naznačujete, že někteří lidé jsou neviditelní, ale také marníte šanci začít s nimi pracovat,” říká šéfka Ofcomu Jacquie Hughes. Podle ní je prý pro mladé lidi diverzita normou a britská média nebudou schopna držet krok se světem, pokud se prý významně nezaměří na LGBT lidi a etnické menšiny.

“Pokud mají vaši diváci širší očekávání o tom, co by chtěli rádi vidět s ohledem na zastoupení a životy, které mohou žít, a vy jim je nenabízíte, budete pro ně stále méně relevantní,” dodává.

Report byl zveřejněn ve čtvrtek po ročním výzkumu jak si média vedou v “identifikaci málo reprezentovaných skupin a snaze odstranit nedostatek diverzity v britské televizi.”

A tak se zjistilo, že 49 procent zaměstnanců se identifikuje jako heterosexuálové, ačkoliv v populaci je toto číslo 93 procent. Ofcom i přes tuto zřetelnou nadvládu homosexuálů navrhuje “kariérní progresi sexuálních menšin a najímání více lesbiček”.

13 procent zaměstnanců televizního průmyslu jsou příslušníci etnických menšin, což zhruba odpovídá jejich podílu v populaci. V některých televizích je ale toto číslo ještě vyšší. V Channel 4 je to 18 procent a ve Viacomu dokonce 19 procent. Ačkoliv tedy rasové menšiny jsou v televizi zastoupeny minimálně tak, jaký je jejich podíl v britské populaci, spíše více, Ofcom přesto požaduje další navyšování jejich počtů na úkor bílých Britů.

Pokud toto není diskriminace, tak už nic.

Komentáře

komentáře